Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, është infektuar me koronavirus.

Lajmin e bën të ditur vetë kryediplomati kosovar, i cili thekson se ka simptoma të lehta dhe po merr trajtim mjekësor në kushtet e karantinimit.

Mesazhi i ambasadorit:

Të nderuar miq !
Pas testimit për COVID 19, rezultova pozitiv, me simptoma të lehta.

Në përputhje me protokollin shëndetësor të IKSHPK- së, kam filluar trajtimin mjekësor në kushtet e karantinimit.
Gjej rastin të ju bëj thirrje të respektoni maksimalisht, këshillat e autoriteteve shëndetësore.
Me respekt,
Nait Hasani

Top Channel