“Biseda për tranzicionin”/ Presidenti Meta ishte i ftuar në panelin e UET

25/11/2020 19:28

Universiteti Europian i Tiranës në kuadër të një projekti kërkimor nisi ciklin e intervistave me ish-Presidentë, ish-kryeministra dhe ish-Kryetarë Kuvendi.

I ftuari i parë në “Biseda për tranzicionin” ishte presidenti Ilir Meta.

“Nuk kam patur plan të bëhem politikan por ecjen përpara si ekonomist. Si politikan pa prevaluar atdhedashuria. Reforma në drejtësi një arritje e imja personale”, tha meta.

Top Channel