Dy persona janë vënë nën prangat e policisë për vepra të ndryshme penale.

Shtetasi H.T. u arrestua në flagrancë, pasi gjatë kontrollit personal iu gjet një sasi lëndë narkotike, e ndarë në doza të vogla.

Ndërkohë, shtetasi S.R. është vënë nën prangat e policisë pasi është konstatuar duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Njoftimi i policisë:

Vlorë

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistet për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasin H. T., 19 vjeç, banues në Vlorë, pasi gjatë kontrollit personal iu gjet një sasi lënde e dyshuar narkotike, e ndarë në doza të vogla.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin S. R., 40 vjeç, banues në Delvinë, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel