Mat- Një ngjarje e rëndë është shënuar në malin e Balgjajt në Bulqizë, ku një 50-vjeçar ka gjetur vdekjen si pasojë e goditjes nga disa trupa drurësh.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme ku sipas policisë, rreth orës 16:00, është dërguar pa shenja jete në spitalin e Klosit, shtetasi I. T., rreth  50  vjeç, banues në Bulqizë.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 16-30, është dërguar pa shenja jete në spitalin e Klosit, shtetasi I. T., rreth  50  vjeç, banues në Bulqizë , i cili  sipas informacioneve paraprake dyshohet se  ka qenë duke prerë lëndë drusore në malin e Balgjajt dhe është goditur nga trupat, gjatë prerjes.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Top Channel