Fotot/ Dita e Çlirimit të Tiranës, kryeqyteti zgjohet me zbukurimet kuq e zi

17/11/2020 14:20
Bulevardi "Dëshmorët e Kombit"

Tirana është zgjuar e zbukuruar me flamuj kuq e zi ditën e sotme për Ditën e Çlirimit.

Në bulevardin “ Dëshmorët e Kombit” janë vendosur zbukurime dhe flamuj, të cilat tregojnë se kjo është në ditë shumë e rëndësishme për shqiptarët.

Ndryshe nga vitet e tjera kur nuk eksitonte koronavirusi, këtë vit në foto janë të pranishme edhe maskat mbrojtëse. Qytetarë të ndryshëm kanë dalë për të shijuar ditën nën rrezet e diellit. Disa duke shkuar në punë e disa të tjerë të ulur në stola me një gazetë në dorë  për t’u informuar për të rejat e ditës.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel