Një zjarr ka rënë në një banesë në lagjen Partizani të qytetit të Vlorës.

Shkak i zjarrit ka qenë një bombol gazi e cila ka rrjedhur gaz dhe me pas flakët kanë marrë banesën një katëshe, ku më pas nga zjarri është djegur dhe një banesë dy katëshe ngjitur.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Zjarrfikësit dhe policia kanë shkuar në vendgjarje, për të zbardhur të plotë shkaqet e zjarrit.

Njoftimi i policisë:

Më datë 12.11.2020, rreth orës 08:30, në lagjen Partizani, është përfshirë nga flakët banesa e shtetases D. R., rreth 90 vjeçe, ku janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe shërbimi zjarrfikës.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel