Vendi drejt një mbyllje totale? Manastirliu: Po monitorojmë situatën, me evoluimin e epidemisë…

11/11/2020 21:46

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha se masat e reja kufizuese, që hyjnë në fuqi në orën 22:00 të mbrëmjes së sotme, janë masa të intensitetit mesatar.

Në një lidhje me Skype për “Open”, ndërsa u pyet nëse vendi po shkon drejt një mbyllje totale, minsitrja u shpreh se situata po monitorohet.

Sipas Manastirliut, me evoluimin e epidemisë do të informohen edhe hapat e tjerë që do të ndërmerren.

“Këto masa janë masa të intensitetit mesatar. Situata është dinamike, patjetër që dhe masat janë fleksibël, grupet e punës po monitorojnë situatën. Do të ketë një vlerësim periodik me bazë javore dhe dy javore, me evoluimin epidemisë do kemi dhe komunikime që do informojmë për hapat që do ndërmarrim dhe situatën epidemiologjike, theksoi Manastirliu.

Top Channel