Foto ilustruese

Një termet 5.2 i shkallës rihter ka tronditur Maqedoninë e Veriut, por lëkundjet janë ndjerë edhe në vendin tonë e Kosovë.

Sipas të dhënave paraprake epiqendra ka qenë afër Shkupit. Deri tani nuk raportohet për dëme apo persona të lënduar.

Ditën e sotme Maqedonia e Veriut u përball me dy tërmete të tjerë që janë ndjerë edhe në Shqipëri.

Në orët e para të mëngjesit tërmeti me magnitudë 5.5 të shkallës rihter e thellësi 10 km goditi Maqedoninë e Veriut dhe kishte si epiqendër fshatin Leunovë, 17 kilometra në jug-perëndim të Gostivarit.

 

Top Channel