Manastirliu për situatën e Covid-19: 177 të infektuar në 100 mijë banorë, shifra më e ulët në rajon

11/11/2020 21:34

Shifrat e të infektuarve dhe humbjet e jetës nga Covid-19 mbeten akoma të larta në vendin tonë. Kjo ka bërë që Komiteti i Ekspertëve të marrë masa. Nga ora 22 deri në orën 6 të mëngjesit mbyllet vendi.

Në Open në Top Channel foli ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ku tha se situate është dinamike, por shprehet optimiste.

Sipas Manastirliut Shqipëri numëron 177 të infektuar për 100 mijë banorë.

“Situata ëshë dinamike. Numërohën 177 të infektuar për 100 mijë banorë. Shifra është më e ulët se të gjithë vendet e tjera të rajonit”- tha Manastirliu.

Top Channel