Ç’po ndodh në spitale, pacientët me viktimat nga Covid-19 me orë të tëra në një dhomë? Flet Manastirliu

10/11/2020 15:33

Ministrja Ogerta Manastirliu ka folur për atë se çfarë ndodh në spitalet Covid.

E pyetur nëse është e vërtetë që në spitalet Covid në vend, pacientët qëndrojnë me orë të tëra në dhomë me personat që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi, ajo tha se:

” Sa i përket pyetjes nëse qëndrojnë në dhomë, besoj që kjo është një përgjigje që duhet të merret nga strukturat e spitaleve dhe besoj që çështje të cilat janë në një hetim nga organet përkatëse ne duhet të kemi të gjithë durimin për të pritur konkluzionet e këtyre hetimeve”.

Top Channel