E kërcënuan me thikë dhe i morën lekë/ Arrestohen 2 të rinj në Elbasan, bashkë me ta ishte edhe një 41-vjeçar

08/11/2020 11:31

Dy persona kanë rënë në pranga në Elbasan, pasi goditën dhe kanosën me mjet të mprehtë një person të tretë.

Bëhet fjalë për shtetasit R. B., 19 vjeç dhe H. P., 16 vjeç, banues në Elbasan, pasi te Parku Rinia, Elbasan kanë goditur me grushte dhe kanë kanosur me mjet të mprehtë, thikë, shtetasin F. K., 23 vjeç, të cilit i kanë marrë me dhunë 5.000 lekë.

Gjithashtu u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, shtetasi G. Gj., 41 vjeç, i cili ishte bashkë me dy shtetasit e arrestuar.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme procedurale.

Top Channel