“Eriko drejt përmirësimit”/ Ambasada shqiptare në Athinë ndan lajmin e mirë për 14-vjeçarin

04/11/2020 21:31

Ambasada Shqiptare, në Athinë ka ndarë një lajm të mirë për 14-vjeçarin shqiptar Enriko Mane që mbeti i plagosur nga tërmeti i fuqishëm, që goditi ishullin grek Samos.

Ai shihet në shtratin e spitalit i buzëqeshur dhe me maskë ndërsa përshëndet.

Sipas ambasadës, Enriko, me origjinë nga Fieri është drejt përmirësimit, ndërsa stafi i këtij institucioni i kanë dhuruar atij një dhuratë simbolike.

“Eriko eshtë drejt përmirësimit, gjendja e tij shëndetësore është e stabilizuar dhe pritet që së shpejti t’i kthehet normalitetit.

Mjekët e spitalit janë duke dhënë kontributin maksimal për përmirësimin e tij.

Gjatë vizitës së sotme, stafi i Ambasadës i dhuroi një dhuratë simbolike si një gjest dashurie për heroin tonë Eriko”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Top Channel