Mall kontrabandë në Portin e Vlorës/ Sekuestrohen 500 paketa cigaresh, u gjetën të fshehura në kuti kartoni

31/10/2020 12:00

500 paketa cigaresh të markave të ndryshme janë sekuestruar në Portin e Vlorës si dhe u procedua penalisht drejtuesi i kamionit ku u gjetën këto paketa.

Gjatë kontrollit, në kabinën e kamionit që drejtohej nga shtetasi G. H., 38 vjeç, banues në Vlorë u konstatuan të fshehura në kuti kartoni 50 steka me 500 paketa cigaresh të markave të dryshme, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në vendngjarje kanë mbërritur specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Vlorë, të cilët, në përfundim të veprimeve kanë proceduar penalisht shtetasin G. H., për veprën penale “Kontrabanda me mallra që paguhet akcizë”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel