“Po punojmë për të gjetur investitorë që të rindezin rafinerinë”/ Rama thirrje grave naftëtare: Do vij tek ju sapo të mbyllni grevën

28/10/2020 10:22
Kryeministri Edi Rama

Edhe njëherë kryeministri Edi Rama ka reaguar për situatën në Ballsh ku prej 14 ditësh tashmë gratë e rafinerisë së naftës janë në grevë. Këto të fundit sot janë shprehur se nuk dalin nga greva pa marrë pagat e fituara me gjyq.

Ndërkohë kryeministri thotë se është e pamundur të bisedohet ultimatume, ndërsa thotë se po punohet për të gjetur investitorë që të rindezin rafinerinë.

Jam gati të vij tek ju sapo të mbyllni grevën e të flasim si do mundemi t’ju ndihmojmë për këtë hall që nuk e ka krijuar qeveria”, shkruan Rama.

Reagimi i Ramës

Të dashura greviste të Ballshit, është e drejta juaj të mos dilni nga greva, por është e pamundur të ulemi bashkë me presione e ultimatume! Jam gati të vij tek ju sapo të mbyllni grevën e të flasim si do mundemi t’ju ndihmojmë për këtë hall që nuk e ka krijuar qeveria.

Ne po punojmë për të gjetur investitorë seriozë që të rindezin rafinerinë edhe pse greva juaj nuk ndihmon as për këtë! Ndërsa për ndihmën e mundshme shtetërore ndërkohë, meqë ju s’pranoni as të dilni në asistencë, ka vetëm një rrugë: Mbyllni grevën dhe ulemi qajmë hallin!

Top Channel