Nisin punimet për “Sami Frashërin” e ri/ Veliaj: Mona gënjeu paturpësisht, do mbetet barcaletë e shëmtuar

27/10/2020 19:25

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, njoftoi sot fillimin e punimeve për ndërtimin e shkollës së re “Sami Frashëri”, e cila do të jetë dy herë më e madhe, me 42 klasa dhe në të njëjtin vend ku ishte shkolla e vjetër, në Rrugën e Barrikadave.

“Filloi sot shkolla e re “Sami Frashëri, dy herë më e madhe e moderne, po aty te Rr. Barrikadave!
Mona GËNJEU paturpësisht mbrëmë duke e çuar në Paskuqan! Ca njerëz do mbahen mend për punë konkrete, ca të tjerë do mbeten barcaletë e shëmtuar e këtij qyteti – pa lënë asnjë shenjë”, shkroi Veliaj në Twitter.

Top Channel