Kapet me 3 kg kanabis 50 vjeçari nga Berati, po i transportonte drejt Greqisë nga kufiri i gjelbër

24/10/2020 15:17

Një person është arrestuar gjatë kësaj të shtune (24.10.2020) nga Policia Kufitare.

Shtetasi N.K, 50 vjeç, banues në Berat ka rënë në prangat e uniformave blu pasi është kapur duke transportuar disa pako me lëndë narkotike nëpërmjet kufirit të gjelbër në drejtim të shtetit grek.

Njoftimi:

Kontrollet të alternuara me Policinë Kufitare greke, për të parandaluar dhe goditur krimet ndërkufitare, kryesisht tentativat për trafikim të lëndëve narkotike.

Si rezultat i kontrolleve të shtuara parandalohet dhe goditet një tentativë për trafikimin e lëndëve narkotike në drejtim të shtetit grek, nëpërmjet kufirit të gjelbër.

Gjatë patrullimeve të shtuara, shërbimet e Policisë Kufitare, në kufirin e gjelbër mbi fshatin Konispol, kanë konstatuar dhe vënë në pranga shtetasin N. K., 50 vjeç, banues në Qelepias, Berat, i cili po transportonte disa pako me lëndë narkotike kanabis, me peshë rreth 3 kilogramë.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.

Top Channel