Lejedrejtim i rremë/ Arrestohet 39-vjeçari në Kurbin, “Shqiponja” i kontrollon makinën

22/10/2020 13:30

Një 39-vjeçar, i cili qarkullonte me leje drejtimi të falsifikuar është arrestuar në Kurbin.

Mësohet se në qytetin e Laçit, Policia Rrugore dhe Forca e Posaçme “Shqiponja” ndaluan mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin A. M.

Gjatë kontrollit të dokumentacionit nga Policia Rrugore, ky shtetas ka paraqitur një leje drejtimi të falsifikuar. Forcat e Pocaçme “Shqiponja” ka vijuar kontrollin brenda në automjet, ku kanë gjetur dhe sekuestruar një armë të ftohtë (thikë).

Në vijim të veprimeve, specialistët e Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. M., 39 vjeç, banues në Kurbin, për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve”, “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta ”

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Top Channel