Fotot/ Gjithçka që nuk u pa nga protesta, nga momenti kur mbërrin Dendias deri tek shoqërimi i protestuesve nga policia

20/10/2020 13:12

Fotot më poshtë tregojnë disa nga momentet pikante nga protesta e zhvilluar para ministrisë së jashtme me ardhjen në Tiranë të ministrit grek Dendias.

Ndërkohë që ministri Dendias u fut nga dera e përparme e ministrisë, në rrugë vazhdonin përplasjet e protestuesve me policinë, ku plot 18 prej tyre u shoqëruan mes tyre tre organizatorë.

Mes të shoqëruarve është dhe drejtuesi i VV, Bojken Abazi.

Gjatë zhvillimit të tubimit, Policia para se të ndërhynte për të shpërndarë tubimin, u ka bërë thirrje protestuesve që të shpërndaheshin, pasi po zhvillohej në kundërshtim me masat anticovid.

FOTO GALERI
1/28

Top Channel