E rrallë/ Peshkatari kap peshkaqenin me dy koka (FOTO)

16/10/2020 11:43

Një peshkaqen i porsalindur, me dy koka, është kapur nga një peshkatar indian.

Nitin Patil po peshkonte në ujërat pranë Maharashtrës në Indinë perëndimore, kur pa i tronditur peshkaqenin mutant me dy koka.

Pa e kuptuar se sa e rrallë ishte krijesa, ai i bëri disa foto dhe pastaj e hodhi sërish në det.

“Ne nuk i hamë peshqit shuam të vegjël, veçanërisht peshkaqenët, kështu që mendova se ishte e çuditshme dhe e hodha sërish në det”, ka thënë ai.

Peshkatarët vendas thanë se ishte kapur krijesë e tillë edhe dy herë të tjera, një në 1964 dhe një më 1991.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel