Kreu i PD, Lulzim Basha

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme  ka theksuar se qeveria e tanishme me në krye Edi Ramën po i jep një goditje të madhe integrimit në Bashkimin Europian.

Ai ka theksuar se kryeministri nuk i fut shqiptarët në llogaritë e tij, por parësor ka vetëm interesat personale.

“Po i jep një goditje integrimit në BE shqiptarëve dhe po mbush xhepat nga një grusht hajdutësh. Por nuk ka për t’ia dale  që të mbyllë dyert e Europës edhe pse ai i ka bërë llogaritë pa shqiptarët”, theksoi Basha.

Top Channel