(Fotot) Stërvitje 72-orëshe/ Batalioni ‘Komando’ teston gatishmërinë luftarake në poligonin e Bizës

09/10/2020 12:42

Batalioni ‘Komando’ testoi gatishmërinë luftarake në stërvitjen 72-orëshe “Albanët 20” në poligonin e Bizës.

Lajmin e ka bërë të ditur minsitrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka e cila ka shpërndrë edhe disa foto nga stërvitja 72-orëshe.

Ndërkohë krahas fotove Xhaçka shkruan: Trupat e batalionit sfiduan motin dhe terrenin për të perfeksionua veprimet kompani-batalion gjatë operacioneve në kushte ekstreme. #KrenariPërFA.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel