The Sun: U tha se ishte shtatzënë, zhduket e dashura e Putin

08/10/2020 09:57

Një ish-sportiste, e cila përflitet se ka pasur binjakë me Vladimir Putin, është zhdukur nga syri i publikut.

Sipas “The Sun”, Alina Kabaeva, fituese e medaljes së artë olimpike, nuk është parë që nga viti 2018. Asokohe u tha se ajo ishte shtatzënë me Presidentin rus dhe se në muajin prill kishte lindur dy djem në një klinikë në Moskë.

Mirëpo, në Rusi tashmë janë shqetësuar për fatin e saj, sepse nuk dinë asgjë prej gati 2 vitesh. Alina është një nga gjimnastët më të dekoruara në historinë e gjimnastikës, me 2 medalje olimpike, 14 medalje në Kampionatin Botëror dhe 25 medalje në Kampionatin Evropian.

Pasi u tërhoq nga sporti, ajo iu kthye politikës dhe u bë deputete në partinë e Putinit. Gjithashtu ajo ka pozuar gjysmë e zhveshur në një revistë, është shfaqur në një film si dhe ka provuar edhe karrierën si këngëtaren.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel