Indi, 986 viktima dhe 72 mijë raste të reja me Covid-19

07/10/2020 10:54

Në 24 orët e fundit në Indi, si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën 986 persona

Ministria e Shëndetësisë së Indisë njoftoi se me 986 vdekjet e reja, numri i viktimave nga COVID-19 është rritur në 104.555.

Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë shënuar 72 mijë raste të reja dhe numri i rasteve ka arritur në 6.757.132.

Ndërsa numri i të shëruarve ka arritur në 5.744.693.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me COVID-19, India radhitet në vendin e dytë në botë sa i përket numrit të rasteve.

Top Channel