Reagon Basha pas votimit të kodit të ri zgjedhor: Akti i sotëm antikushtetues shkatërron konsensusin e 5 qershorit

05/10/2020 14:38

Pas votimit të kodit të ri zgjedhor ka reaguar edhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Në një postim në ‘twitter’, Basha është shprehur se akti i sotëm antikushtetues e shkatërron konsensusin e 5 qershorit dhe godet rëndë integrimin europian të vebdir.

Akti i sotëm antikushtetues shkatërron konsensusin e 5 qershorit dhe godet rëndë integrimin europian të vendit. Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës. Por ai nuk do ti marrë dot me vete Shqipërinë dhe shqiptarët.Asgjë nuk e shpëton dot atë nga humbja dhe ndëshkimi që e pret!”, shkruan Basha.

Top Channel