Rama: Nuk jam diktator e autokrat! Imagjinoni të ishim ne jashtë Kuvendit…

05/10/2020 13:08

Kryeministri Edi Rama duke folur në Kuvend ka bërë një krahasim duke thënë se nëse opozita jashtë Kuvendit do të ishte në vend të PS-së nuk do merrte askënd për bazë.

Sipas Ramës gjuha e përdorur është prej rrugaçërisht dhe se vetë ai nuk është as diktator as autokrat.

“Jo diktator e autokrat por sikur të isha pak sa Saliu. Ata që janë jashtë nuk do kishin shance që të uleshin në tavolinë e të bënin marrëveshje. E tu çonim Erjon Braçen e të na e refuzonin. Kanë refuzuar zv.kryeministrin e Sali Berishës.  E përfytyronin të ishte Saliu këtu në vendin tonë. Të votonin anëtarët e Komisionit me letër rrugëve. Sot unë do mbyll hundën dhe do votojë ca personazhe nga frigoriferi i shqupit. Se nuk jam diktator e autokrat. PS e ka në ADN qytetarinë. Kjo gjuhë është rrugaçëri.” tha Rama.

Top Channel