Opozitarët votuan ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Taulant Balla: I ka urdhëruar PD e LSI, kjo është një marrëveshje! Nuk e bëri Rama…

05/10/2020 14:18
Taulant Balla, Deputet

Me tone ironie, kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka falenderuar deputetët e opozitës që votuan ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke thënë se janë urdhëruar nga PD e LSI.

Sipas Ballës kjo është një marrëveshje mes partive dhe jo një manipulim nga Rama apo nga dikush tjetër nga Partia Socialiste.

“Partia Demokratike dhe e LSI i ka marrë dhe u ka thënë që të votojnë. Të jemi të qartë me popullin. Kjo është një marrëveshje dhe kjo respektohet. Të mos thonë e bëri Edi Rama apo Taulant Balla. Janë të dakortësuar të gjitha palët politike. Jemi nisur nga inspirimi i shqiptarëve”. tha Balla.

Top Channel