Nju Jork/ Aeroplani përplaset me skelën, ka të vdekur

05/10/2020 22:25

Të paktën një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë të plagosur rëndë kur aeroplani me të cilën po udhëtonin u përplas me një skelë në Queens, Nju Jork.

Në ndihmë të anëtarëve të bordit është vënë një qytetar i cili po bënte ski në atë zonë. Besohet se ndërhyrja e tij ishte vendimtare për shpëtimin e dy të mbijetuarve.

Ndërsa ekipet e emergjencës, arritën që të nxirrnin nga rrënojat personin e tretë, por fatkeqësisht ai nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra. Në lidhje me ngjarjen ka reaguar dhe një zyrtar i Departamentit të Zjarrfikësve, i cili tha ndër të tjera se aeroplani “u bë copa”.

“Dëshmitarët raportuan se Cessna e vogël me një motor po lëvizte mjaft shpejt përgjatë ujit, bëri dy kërcime dhe u përplas në skelë”, tha zyrtari.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel