“Fiksojeni mirë këtë të voglin”/ Rama poston foton: Një ditë do ta shihni mbështjellë me flamurin e Shqipërisë në podiumin e F1

05/10/2020 16:32

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto me të riun shqiptar nga Maqedonia, Lirim Zendeli.

Zendeli ka lindur në Gjermani, dhe është fitues në Formula 4 e në Formula 3 dhe sezonin e ardhshëm garues në Formula 2.

kryeministri shkruan se shumë shpejt do ta shohim të mbështjellë me flamurin e Shqipërisë në podiumin e fituesve të Formulës 1.

Postimi i Ramës

Fiksojeni mirë këtë të voglin këtu dhe mbajeni mend, sepse një ditë do ta shihni mbështjellë me flamurin e Shqipërisë në podiumin e fituesve të Formulës 1😀

Ky është Lirim Zendeli, shqipe nga Maqedonia e Veriut, lindur në Gjermani, fitues në Formula 4 e në Formula 3 dhe sezonin e ardhshëm garues në Formula 2🏎🤩

Më vizitoi sot për të biseduar me mua për planet e të ardhmes dhe më ka mbushur zemrën plot me kënaqësinë që më dha karakteri i tij mbresëlënës😍
Forca vëllaçko, Zoti i Shqiptarëve qoftë me ty deri në finish🙏

FOTO GALERI
1/3

Top Channel