Kombëtarja e 21-vjeçarëve në 8 tetor do të luajë një ndeshje miqësore me Slloveninë, ndërkohë që në nëntor e presin dy ndeshjet zyrtare për Euro 2021 me kosovën dhe Anglinë.

Trajneri i skuadrës Shpresa në një konferencë për shtyp ka folur kryesisht për këtë ndeshje pa hedhur sytë nga përballjet e skuadrave të tjera në grupi

Për trajnerin e 21 vjeçarëve çdo ndeshje ka rëndësinë e vet dhe këto miqësore janë një ndihmë për të

Trajneri Bushi më pas u shpreh se është i bindur që në një të ardhme të afërt skuadra Kombëtarja U21 do të arrijë të kualifikohet në Evropian.

 

Top Channel