Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën që lidh autostradën me qytetin e Laçit.

Mësohet se janë përplasur dy mjete dhe si pasojë një i moshuar është dëmtuar rëndë dhe është transportuar në spitalin e Traumës në Tiranë.

I moshuari është njëri nga drejtuesit e mjetit.

Kurbin/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Laç-Patok, mjeti me drejtues shtetasin Xh.Z., është përplasur me mjetin me drejtues Gj.P.,i cili ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Top Channel