SHBA/ Brenda 24 orëve, 914 viktima dhe mbi 42 mijë raste të reja me COVID-19

30/09/2020 17:17

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë raportuar për 24 orët e fundit 914 viktima dhe 42.185 raste të reja me coronavirus.

Sipas Johns Hopkins University deri më tani, në SHBA janë infektuar 7,190,230 njerëz duke përfshirë 205,986 viktima.

Ndryshe, në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste e personave të riatdhesuar.

Top Channel