“Vdeksha unë për Lulzim Bashën…” Rama  batuta me liderin e opozitës: Premtime për ta bërë detin kos…

29/09/2020 14:20

Kryeministri Edi Rama teksa u përgjigjej pyetjeve të gazetarëve lidhur me rritjen e pagave të mjekëve ka lëshuar edhe batuta kundrejt lideri të opozitës Lulzim Basha.

Rama ka thënë se mjekët do të kenë rritje të pagës 40% dhe kjo do të kalojë me ligj në Kuvend por për sa u përket premtimeve të Bashës, Rama ka thënë se ato janë premtime për të bërë ‘detin kos’

“Vdeksha unë për ty dhe zotin Basha. Ka një ndryshim të madh kush e thotë e kush e bën. Ka edhe një ndryshim më të madh midis rritjes së pagës për mjekët e infermierët në 40% që do ta bëjmë ne dhe do miratohet me ligj dhe idesë së pagat mundë të shkojnë 1200 euro,100 ktu 200 atje dhe se mund të bëhet deti kos. Të rrisësh pagat në këto kushte tej asaj të mjekëve dhe mësuesve. Të heqësh tatim dhe të rrisësh pagën të mbash financat nën kontroll kjo është qeverisje. Por të hapësh thesin se po vijnë zgjedhjet duke hapur gojën e lëshuar lugë floriri është thjeshtë për të qeshur” tha Rama.

Top Channel