Tragjike/ Ngacmohej nga shokët e klasës, 14-vjeçari i jep fund jetës duke varur veten

29/09/2020 20:32

Një nxënës 14 vjeç, i cili ngacmohej sistematikisht nga shokët e klasës në një shkollë me konvikt vari veten vetëm disa ditë, pasi bashkëmoshatarët i lyen jastëkun me jashtëqitje.

Adoleshenti me origjinë franceze, Pierre DaCosta Noble u gjet i varur në oborrin e shkollës së njohur në Widermere në Angli.

Shokët e afërm të viktimës, thanë për mediat se ai ishte mërzitur shumë nga veprimi i fundit dhe ishte shprehur se nuk po mundej dot në atë shkollë. Raportohet se ai kishte dalë nga dhoma e konviktit rreth orës 20:00, kur ishte siguruar se shokët ishin duke fjetur, e më pas nuk u kthye më.

I mituri u gjet i varur nga dy shokë t e tij, të cilët dolën për ta kërkuar të nesërmen në mëngjes.

Top Channel