“Tërmet politik”, Gjiknuri shkakton reagime në sallë: Po mirë lëvizje tektonike

28/09/2020 12:05
Damian Gjiknuri

Deputeti Damian Gjiknuri në seancën e Komisionit të Ligjeve gjatë fjalës së tij është shoqëruar edhe me  reagime të shumta nga përfaqësuesit e tjerë.

Ai tha se tërmeti politik prishi disa rregulla duke sjellë ndryshimet kushtetuese.

“Sfidoj të gjithë që të sjellin një model proporcional që të  ketë formulën siç e kishim ne në Kodin Zgjedhor dhe asnjë vend si ka. Ndryshimet e Kushtetutës prishën një traditë nga një tërmet politik.(reagime në sallë, të qeshura), mirë lëvizje tektonike politike”, tha Gjiknuri.

Top Channel