Berat/ Benzi ku udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it, njëra prej tyre përfundon në spital (detaje)

26/09/2020 22:18

Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në dalje të qytetit të Beratit,në zonën e kombinatit.

Një automjet tip Benz,me targa AA 852 VH,në të cilin udhëtonin 2 femra është përplasur me mjetin tip Wolsvagen,me targa AA 308 YR.

Nga përplasja ka ngelur e plagosur pasagjerja që udhëtonte në mjetin tip Benz,shtetësja B.M. Ajo udhëtonte së bashku me shoqen e saj J.T,që ishte në drejtimin e makinës ,ndërkohë që dëmtime të lehta kanë marrë edhe 3 djemtë që udhëtonin me mjetin tip Golf,që u përfshi në aksident.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë që po kryejnë edhe veprimet paraprake për të konkluduar edhe rreth shkaqeve të aksidentit.Sipas burimeve të para hetimore,mësohet se ka qënë mjeti Benz në të cilin udhëtonin dy vajzat ai që i ka prerë rrugën Golfit që po udhëtonte në drejtim të qytetit. Vajzat janë kthyer në një rrugicë në dalje të qytetit dhe në përpjekje për të marrë kthesën i kanë prerë rrugën mjetit ku udhëtonin 3 djemtë.

E plagosura B.M është dërguar në Spitalin Rajonal të Beratit,ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve,jashtë rrezikut për jetën.

Top Channel