Operacioni ” Perimetri”/ Po transportonin 4 emigrantë, arrestohen 2 persona

24/09/2020 11:58

2 shtetas ka rënë në pranga në kuadër të operacionit “ Perimetri” nga Policia e Korçës.

Të dy këta persona janë arrestuar pasi po transportonin 4 emigrantë të paligjshëm.

Kapja e shtetasit e F.K, 22 vjeç banues në Tiranë dhe R.B, 25 vjeç, banues në Devoll është bërë pasi në afërsi të fshatit Eçmenik në aksin rrugor Bilisht-Korçë po transportonin me mjetin tip “ Volksaëgen”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Korçës për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim”.

Top Channel