Lëkundet sërish Shqipëria/ Tërmet me magnitudë 4.6, eqiqendra në Lushnje

24/09/2020 01:31

Një lëkundje tërmeti ka goditur vendin tonë.

Lëkundjet ishin me magnitudë 4.6 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 10 km në verilindje të Lushnjes dhe thellësia e këtij tërmeti ishte 2 kilometra. Lëkundjet u ndjenë në Tiranë, Elbasan dhe Durrës.

Ndërkohë EMSC e ka konsideruar këto lëkundje të nivelit 4.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel