Emri/ Persona të maskuar i bënë atentat në mes të plazhit, ndërron jetë pas 4 ditësh shqiptari! Mediat italiane zbulojnë të shkuarën e tij…

23/09/2020 11:58

ITALI- 38-vjeçari shqiptar, Selavdi Shehaj ka ndërruar jetë 4 ditë pas atentati ndaj tij në zonën e plazhit në Torvaianica, afër Romës.

Edhe pse nën kujdesin intensiv të mjekëve, Shehaj nuk ia ka dalë dot të mbijetojë. Ai u qëllua nga dy të maskuar teksa ishte në plazh dhe në atë moment po pastronte argjinaturën e kanalit pranë uzinës.

Mediat italiane shkruanin se Selavdi Shehaj ishte me precedent penal për trafik droge, kishte bërë edhe burg, si dhe njihej për lidhjet me ish-kapon e tifozëve të Lazios Fabrizio Piscitelli që drejtonte një grup të trafikut të drogës, por edhe ai ka përfunduar i vrarë kohë më parë.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel