“Mos përjetoni frikë dhe ankth”/ 74 vjeçarja e shëruar nga Covid-19: Sëmundja është shumë e rëndë

20/09/2020 19:47

Një ndër pasojat me shqetësuese tek të prekurit me covid është frika, ankthi deri dhe depresioni .

Myzejen Hasëraj është 74 vjeç dhe u prek nga covid . Ajo manifestoi simptoma të rënda dhe vuante  edhe nga sëmundje të tjera por teksa la ambientet e infektivit ajo u jep kurajo të gjithëve të mos e përjetojnë me frikë nëse bien në kontakt me covid.

Myzejeni nuk e fsheh që sëmundja është vërtetë e rëndë, kurajo që i dha vetes e ndihmoi atë dhe mjekët t’ia dilnin.

Mezejeni ka një thirrje për të gjithë kujdes kur bëni blerjet e ushqime si të fruta perimet apo në dyqane , pasi vetëm atje dyshon se mund të jetë infektuar.

Në Shqipëri janë 4980 raste aktive me covid dhe vetëm në Tiranë janë 2444 një pjesë e të cilëve nuk e respektojnë karantinën.

Top Channel