Pamje që rrallë i shohim/ Ullinjtë shekullor digjen në fshatin Sinaballaj, banorët prej orësh në luftë me flakët

18/09/2020 21:49

Pamje që rrallë i shohim.

Në fshatin Sinaballaj, Kavajë, me qindra ullinj shekullorë po digjen nga flakët e mëdha që kanë përfshirë zonën prej disa orësh.

Banorët e fshatit dhe zjarrfikësit po bëjnë të pamundurën për t’i shuar flakët, por ka vështirësi pasi edhe terreni është tepër i thyer.

Top Channel sjell pamjet

Top Channel