“Rama sillet si autokrat se ka opozitë të dobët”/ Bushati: Erdoganizmi i Ramës shkon përtej kësaj!

17/09/2020 22:02

Anëtarja e Opozitës parlamentare, Rudina Hajdari, në Open tha sot se kryeministri Edi Rama është bërë autokrat për shkak të një opozite të dobët.

“Rama ka pasur një opozitë shumë të dobët që la mandatet, bashkitë, që e ka mbajtur atë në pushtet. Nuk ka opozitë në Shqipëri, ka ardhur koha të bëhet opozitë realiste”,tha Rudina Hajdari.

Ndërsa analisti Andi Bushati e komentoi ndryshe: Rama diktator dhe autokrat nga dobësia e opozitës? Unë them që Erdoganizmi i Ramës është përtej dobësisë së opozitës. Në një regjim nuk mund të ketë një opozitë të fortë.

Bolino: S’jam dakord marrim 2013, Berisha ishte regjim më vete, por opozita fitoi.

Top Channel