Një 17 vjeçar me iniciale Xh.S, është arrestuar nga Policia e Beratit në mëngjesin e kësaj të premteje (11.09.2020), pasi gjatë një kontrolli në banesën e tij i është një armë zjarri automatik pa leje.

Arrestimi  i tij është bërë në aksin rrugor Ura Vajgurore-Berat ku është kapur gjithashtu duke drejtuar një mjet pa leje drejtimi.

Materialet për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë së Beratit, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Top Channel