Pas 2 shtetasve të arrestuar në Krujë për kultivim të bimëve narkotike.

Edhe Policia e Fierit ka zbuluar edhe 2 raste të tjera gjatë një kontrolli në fshatrat Cakran dhe Gorishovë. Gjatë kontrollit forcat blu kanë kanë konstatuar të mbjella bimë narkotike cannabis sativa nga shtetasi K.Sh, banues në Cakran dhe 20-vjeçari F.Xh, banues në Rroms.

Për hetime të mëtejshme, materialet i kaluan Prokurorisë së Fierit.

Top Channel