Aktorja e njohur Zamira Kita ka rezultuar pozitive me covid. Ndërkohë i infektuar po ashtu është edhe burri i saj.

Megjithatë mësohet se Kita ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Ajo ka postuar një foto në rrjetet sociale, të luleve dhuruar nga e motra dhe konfirmon se është mirë.

Ndërkohë qyteti i Korçës është një nga qarqet më të prekura në koronavirusi. Referuar shifrave zyrtare të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë rezultojnë 143 raste aktive si edhe janë regjistruar 12 humbje jete.

Top Channel