Rikthehet ‘Open’/ Sonte në 21:00 i ftuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi! Në fokus firmosja e marrëveshjes Kosovë-Serbi 

07/09/2020 20:25

Pas disa javësh pushim sonte në orën 21:00 në Top Channel rikthehet emisioni Open. Moderatorja Eni Vasili dhe stafi i Open  ka rezervuar Kosovën për teleshikuesit, ku i ftuar është  një protagonist kryesor i aktualitetit politik atje.

Presidenti Hashim Thaçi do të jetë sonte në “Open”, ku do të rrëfejë situatën në Kosovë, akt-akuzën e ngritur nga Prokuroria Speciale për të, por edhe zhvillime të tjera që pritet të marrin sot “versionin” e tij të historisë.

Prej disa ditësh marrëveshja e firmosur më 4 shtator në zyrën Ovale të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ka marrë një vëmendje të madhe në debatet politike edhe në Shqipëri.

Top Channel