Ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, përmes një video në Facebook ka risjellë ne vëmendje masat e detyrueshme duke e cilësuar si një moment të rëndësishëm për të mbajtur në kontroll përhapjen e infeksionit.

“Normaliteti i ri kërkon që secili prej nesh të bëjë pjesë të përditshmërisë së tij vendosjen e maskës dhe zbatimin e rregullave të distancimit dhe higjienës. Ky është një moment shumë i rëndësishëm për të mbajtur në kontroll përhapjen e infeksionit. Bëj pjesën tënde për të mbajtur larg virusin e rrezikshëm”, shkruan Manastirliu në postimin e saj.

Kujdesu për veten, ruaj shëndetin

🔴#COVID19 Normaliteti i ri kërkon që secili prej nesh të bëjë pjesë të përditshmërisë së tij vendosjen e maskës dhe zbatimin e rregullave të distancimit dhe higjienës. Ky është një moment shumë i rëndësishëm për të mbajtur në kontroll përhapjen e infeksionit 👉🏼Bëj pjesën tënde për të mbajtur larg virusin e rrezikshëm 🦠
#VendosMaskën😷
#KujdesuPërHigjienën🧴
#MbajDistancën↔️

#MbroVeten #MbroTëTjerët
#TëNdihmojmëEkipetMjekësore 🤜COVID19🤛

Posted by Ogerta Manastirliu on Friday, September 4, 2020

Top Channel