Ilustrim

Korçë- Një masiv pyjor me pisha mes Roshanjit e Lubonjës janë përfshirë nga flakët në zonën e Korçës.

Ky zjarr masiv është aktiv prej 24 orësh dhe vijon të përhapet me shpejtësi për shkak të thatësisë në pyll. Ndërkohë pranë vatrave të zjarrit kanë shkuar rreth 30 zjarrfikës  dhe po mundohen të shuajnë flakët.

Zjarrfikësit janë ngjitur në këmbë për shkak të terrenit të thyer dhe po punojnë me mjete rrethanore për të fikur zjarrin.

Top Channel