“Të gjithë bashkë të mbrojmë stafet mjekësore”/ Manastirliu rikujton 3 masat e rëndësishme antiCovid

25/07/2020 11:52

Në një postim në Facebook, përmes disa fotografive, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u bëri thirrje qytetarëve të vendosin maskën, të ruajnë distancën dhe të kujdesen për higjienën.

“🔴#COVID19
🏥 Vijojmë të përgatisim sistemin shëndetësor për këtë situatë të pazakontë, me investimet në terapitë intensive jo vetëm të spitaleve COVID, por edhe në maternitete dhe spitalet rajonale.
⏩ Të gjithë bashkë të mbrojmë stafet mjekësore që çdo ditë kujdesen që nënat dhe të porsalindurit të jenë të shëndetshëm dhe të sigurt🙏🏼
😷#VendoseMaskën
↔️ #RuajDistancën
🧴#KujdesuPërHigjienën”, shkroi Manastirliu.

Top Channel

Na ndiqni:
Top Channel @topchannel_news @tchbreakingnews Top Channel
Transportonte 5 emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës, në pranga një 24-vjeçar në Pogradec
Kush je ti që i gjykon? Plas debati mes Megi Pojanit dhe Ervin Kurtit “E Diell”, 27 Shtator 2020
Çfarë po ndodh? Pa filluar gara konkurrentja kërcënon kolegët në Beauty “E Diell”, 27 Shtator 2020
Kush fshihet pas maskës? Ja VIP-at shqiptarë që “çmendën” jurinë, Maskat “E Diell”, 27 Shator 2020
Pompeo viziton Greqinë/ E dyta brenda pak muajve, mesazh për konfliktin me Turqinë
Vitrina e Librit/ Valsi i Lamtumirës – Milan Kundera – 27 Shtator 2020