Një tjetër person i prekur nga Covid-19 ka ndërruar jetë ditën e sotme. Mësohet se viktima është një i ri i moshës 27-vjeçare nga qyteti i Kavajës.

Lidhur me këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe ministria e Shëndetësisë, të cilët theksojnë se pavarësisht se i riu ka qenë i infektuar me Covid-19, ai ka qenë asimptomatik ndaj këtij virusi.

Ministria e Shëndetësisë më tej shton se 27-vjeçari vuante nga një sëmundje e lindur e gjakut dhe ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit vaskular cerebral.

Njoftimi i MSH:

Ministria e Shëndetësisë sqaron se, referuar shërbimit infektiv, një i ri 27 vjeçar nga Kavaja, ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit vaskular cerebral. 27 vjeçari vuante nga një sëmundje e lindur e gjakut dhe ishte asimptomatik për COVID19. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes.

Top Channel