FOTO/ Peshkaqenët “zaptojnë” bregun, tmerrohen pushuesit…

23/07/2020 16:41

Pushuesit në plazhin Almadrava të Spanjës, janë kërcënuar nga prezenca e tre peshkaqenëve.

Familjarët janë parë të trembur nga kjo skenë dhe e kanë shprehur hapur shqetësimin e tyre. Menjëherë sapo pikasën prezencën e krijesave nënujore, rojet bregdetare janë angazhuar për të nxjerrë njerëzit nga deti.

Sakaq, disa ditë më parë edhe një plazh u mbyll si pasojë e prezencës të një lloji të veçantë peshkaqeni të quajtur “Mako”. Autoritetet në këtë rast arritën që ta vrisnin peshkaqenin dhe ta largonin nga deti…

FOTO GALERI
1/11

Top Channel